Kruháč

Kruháč je styl cvičení, v rámci kterého prostřídáš několik cviků zaměřených na různé svalové skupiny s kratšími pauzami pro odpočinek. Výsledkem je posílení svalů, vytrvalosti, odolnosti a kardiorespiračního systému. Výhod má tenhle komplexní styl tréninku spoustu, rozhodli jsme se pro Tebe vypíchnout následující:

  1. Posiluješ, spaluješ, formuješ

Oproti typickému tréninku na strojích v posilce, spálíš při kruhovém tréninku až o  30% více kalorií. Posílíš svaly, spálíš tuky, podpoříš kardiovaskulární oběh. Řadě žen kruháče dlouhodobě přináší lepší výsledky než diety či jiné typy cvičení.

2. Za krátký čas velké výsledky

Nejen podle studie Baylor University a The Cooper Institute se kruhový trénink ukazuje jako časově nejefektivnější cesta, jak zlepšit kardiovaskulární kondici a svalovou vytrvalost. Kruháč vystavuje tělo vyššímu mechanickému a metabolickému stresu, díky čemuž metabolismus maká i dlouho po samotném cvičení. Výsledkem je víc spálených kalorií, víc spáleného tělesného tuku.

3. Je to zábava, při které si vyčistíš hlavu

Každý trénink je postavený trochu jinak. Na každém z několika stanovišť provádíš jiný cvik, ať už s vahou vlastního těla nebo s externím závažím. Díky pestrosti a rozmanitosti hodiny nebudeš mít čas myslet na nic jiného, než daný cvik. Pro vyčištění hlavy ideální!


4. Ideální doplněk k dalším sportům

Někomu stačí kruháč 2x týdně, aby se udržel v kondici. Na tréninkách se ale potkáš i se sportovci, kteří jej využívají jako nezbytný doplněk k jejich hlavnímu sportu (u nás třeba běžci, thaiboxeři, fotbalisti ad.), kteří potřebují pracovat na svalové vytrvalosti, být tvrdší, silnější, vydržet dýl, než jejich soupeři.


5. Pod dohledem trenéra

Lukáš vždy dohlédne na to, aby zátěž, které své tělo vystavíš, byla vždy přesně taková, která Tě donutí jít za Tvou komfortní zónu, ale ne na úkor zdraví. Tělo tak zažije přiměřený stres, který je nutný pro jeho adaptaci a zesílení, díky odbornému dohledu se zároveň zásadně snižuje riziko zranění nebo kontraproduktivního přetížení.

Přijď si užít benefity kruhového tréninku na vlastní kůži. Každé úterý a čtvrtek 17.00 – 18.00 v Fight Arena Slaný. Tvoje tělo  Ti poděkuje.

Kruhový trénink Fight arena Slaný

Categories:

Tags:

Comments are closed

Videa